Jdi na obsah Jdi na menu
 


Základní obrazovka WinXP - Plocha, Hlavní panel, Nabídka Start

Příspěvky

Čemu říkáme Plocha

20. 4. 2007

Příspěvek pro úplné začátečníky - pro zopakování toho, co se načili na první hodině. A nebo k pročtení pro ty, kteří začátečníky začínají učit.
 

Výběr a zrušení výběru ikony na Ploše, vyhledání ikony na Ploše

20. 4. 2007

Přešel jsem na Plochu, ale screen reader říká, že není vybrána žádná položka plochy. Nemohu se dostat například do Tohoto počítače. Jak ji vyberu? A jak naopak zruším výběr, když chci vyvolat kontextové menu Plochy? Jak se dá rychle najít hledanou ikonu na Ploše?
 

Přejmenování zástupce na Ploše

20. 4. 2007

Chcete upravit nebo zcela přejmenovat zástupce na Ploše nebo v Nabídce Start? V tomto příspěvku se dozvíte, jak na to.
 

Shrnutí klávesových zkratek využitelných na Ploše

20. 4. 2007

V tomto příspěvku si můžete zopakovat podle snad přehledné tabulky klávesové zkratky, které se nějakým způsobem váží k práci s Plochou.

 

Způsob seskupení ikon na Ploše

20. 4. 2007

Doporučená nastavení pro uspořádání ikon na Ploše. Pokud Vám z Plochy zmizely všechny ikony, možná se dozvíte, v čem jste udělali chybu.
 

Mnoho ikon na Ploše a jak odstranit nepoužívané ikony na Ploše

20. 4. 2007

Kolik ikon můžete mít na Ploše? Do velké míry to je zásislé na nastavení rozlišení Vašeho displeje. Mohou být ikony jak na Ploše, tak i na dalších místech základní obrazovky Windows? Jak a kam uklidit ("odstranit") Nepoužívané ikony na Ploše nebli Jak si vyčistit Plochu a co mi s s méně nepoužívanými ikonami Windows provedou. Jak obnovit omylem smazanou ikonu tlačítkem Delete, neboli Jak ji obnovit z Koše.
 

Vytvoření zástupců na Ploše

20. 4. 2007

Pokud se při instalaci programu zástupce na Plochu nevytvořil nebo jste si ho omylem smazali, nezbývá Vám než si zástupce buď zkopírovat z např. Nabídky Start a nebo se ho pokusit sami vytoviřt. Jsou zhruba dva způsoby - oba Vás v tomto příspěvku naučím.
 

Obnovení některých systémových položek Plochy

20. 4. 2007

Co když nám z Plochy zmizí (omylem si vymažeme) ikony Dokumenty, Tento počítač, Místa v síti, Internet Explorer a další. Návod, jak je obnovit.
 

Nastavení motivu a barevného pozadí Plochy

20. 4. 2007

Jak může nebo má Plocha vypadat: motiv Plochy a barva pozdadí Plochy. Jak se dostat do dialogového okna Zobrazení - vlastnosti a jak tam obě věci nastavit.
 

Některé vlastnosti zástupce

20. 4. 2007

Co s tzv. prázdným zásupcem, který nic nespouští. Tedy návod, jak nastavíte cestu neboli Cíl, na který ukazuje zástupce programu a jak můžete zástupci změnit ikonu.