Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpracování a čtení textu

Příspěvky

Možnosti převodu textu do audio formátů - Linguatec

9. 1. 2010

Článeček nejdříve nastiňuje možnosti, jakými programy lze převádět text do audio formátů, zejména do mp3, případně do ogg, jaké musí mít uživatel softwarové vybavení. Článek je ozvučen hlasem Lara od firmy Linguatec a jak takový audio záznam vyrobit je popsáno v druhé části, která se věnuje programu VoiceReaderu firmy Linguatec. Jde o čtečku s výborným hlasem, vhodné pro slabozraké, v omezené míře pro nevidomé. V článku jsou i odkazy, co to je SAPI a nebo TTS (text to speech), odkazy na stažení upravených slovníků pro VoiceReader ... a obrázky uživatelského prostředí programu.
 

RKonvertor - hromadné opravy po skenování

19. 10. 2008

Progrram slouží k odstraňování některých opakujících se chyb nebo textů například v naskenovaných textech pomocí OCR programů a nebo k přípravě textů pro převod do audio formátů (mp3, ogg), například příprava textu pro převod do audio hlasu RealSpeak Zuzana - autorem pravidel je Jiří Stejskal.

 

Skenovani pomoci Abbyy FineReaderu z Wordu

20. 9. 2008

Skenovani pomoci AbbyyFineReaderu z Wordu

Funguje jen do verze AbbyyFineReaderu 7 a 8. Prý s verzí 9 to už možné není.

 

Problemy s AcrobatReaderem

22. 6. 2008

 

Jak na PDF a Acrobat Reader

14. 6. 2008

Soubory PDF se dají prohlížet především v prohlížeči Acrobat Reader od firmy Adobe, která je také tvůrce tohoto formátu: Portable Document Format. Článek se pokusí přiblížit nejen zrakově postiženým možnosti čtení a práce s textem v pdf a v prohlížeči Acrobat Reader.

 

Skenování a zpracovní textů

11. 6. 2008

Čím lze texty skenovat a rozpoznávat a srovnání profesionální digitalizace a digitalizace po domácku

 
Celý příspěvek | Rubrika: Zpracování a čtení textu | Komentářů: 0

Seznamy klávesových zkratek a uživatelské příručky ABBYY FineReaderů verze 6, 7, 8 a 9

6. 2. 2008

Článek obsahuje seznam odkazů pro stažení návodů nebo uživatelských příruček, stejně jako seznamu klávesových zkatek (u verze 6 načtených do mp3) jednotlivých verzí a nakonec dokument doc, který obsahuje srovnávací tabulku klávesových zkratek verzí FineReaderu 7 až 9.

 

Jak skenovat a rozpoznat text ke čtení s AbbyyFineReaderem 9

6. 2. 2008

Stručný návod toho, co považuji ze své lektorské praxe za nejdůležitější ke zvládnutí základního ovládání FineReaderu jak nevidomými, tak i slabozrakými, obsahuje některé tipy, obrázky a odkazy na stažení plné uživatelské příručky v pdf a nebo klávesových zkratek.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Zpracování a čtení textu | Komentářů: 0